Względnie tania egzotyka. Które kierunki oferowane przez biura podróży warto wziąć pod uwagę?

Marek Szydełko
18.01.2023

Wakacje w egzotycznych stronach świata kojarzą się z luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla najlepiej sytuowanych osób. Ten pogląd jest już dawno nieaktualny. Dziś w ofertach biur podróży bez problemu znajdziemy propozycje bardzo atrakcyjnych, a przy tym stosunkowo niedrogich wyjazdów w egzotykę. Można je kupić już od 4-5 tysięcy złotych za osobę, co trzeba uznać za okazję. Którymi kierunkami szczególnie warto się zainteresować? Oto nasz subiektywny ranking.

Kenia

Kiedyś marzenie, dziś bardzo łatwo dostępny i stosunkowo tani kierunek. Kenię polecamy każdemu, kto chce zasmakować Afryki, wziąć udział w safari, a przy tym marzy o wylegiwaniu się nad basenem w luksusowym hotelu – wycieczki oferowane przez polskie biura podróży dotyczą wyłącznie takich pobytów, w większości w formule all inclusive.

Dominikana

Raj na ziemi – tak krótko można podsumować to, co zastaniesz po przylocie do Dominikany. Ten wyspiarski kraj kusi bajecznymi, śnieżnobiałymi plażami, lazurowym morzem oraz super przyjazną, luźną atmosferą. W dodatku na Dominikanę latają już samoloty czarterowe, dlatego nawet podróż nie przeraża.

Tajlandia

Od wielu lat jeden z najchętniej wybieranych kierunków egzotycznych, wciąż broniący się rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości. Co prawda naszym zdaniem Tajlandię lepiej jest zwiedzić na własną rękę, bez pośrednictwa biura, ale jeśli cenisz sobie wygodę, to ta opcja również śmiało może być brana pod uwagę.

Wyspy Zielonego Przylądka

Wciąż niezbyt znany kierunek, do którego polscy turyści jakoś nie mogą się przekonać. Szkoda, ponieważ Wyspy Zielonego Przylądka są super destynacją z uwagi na stosunkowo niewielką odległość (około 7 godzin lotu z Polski), fantastyczny klimat (kierunek całoroczny), a przy tym naprawdę dobre ceny. To jedna z najtańszych propozycji podróżniczych z kategorii egzotyki.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Na koniec propozycja, którą polscy turyści odkryli już kilkanaście lat temu, ale wciąż chętnie tam latają. Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to gwarancja luksusu, bardzo przyjemnie spędzonego czasu, a także zasmakowania bliskowschodniej egzotyki, której wiele osób jest ciekawych czy wręcz spragnionych. W dodatku jest to jeden z tańszych tego typu kierunków w ofertach polskich biur podróży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie