Wakacje w Gdańsku z dzieckiem – na co zwrócić uwagę?

Antoni Kwapisz
13.02.2018

Lato tuż, tuż, a Ty wciąż nie masz pomysłu na wspólne rodzinne wakacje? Niezłym pomysłem wydaje się być wyjazd nad polskie morze – na przykład do Gdańska. O ile wycieczka we dwoje nie stanowi najmniejszego problemu, o tyle chcąc podróżować z dziećmi, musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Już niedługo nastanie okres, w którym powinniśmy zacząć podejmować nasze wakacyjne decyzje. Niektórzy z nas wyjadą za granicę, inni wybiorą góry. Duża część jednak postanowi odwiedzić Gdańsk, by wypocząć nad Bałtykiem. Lato z dziećmi to jednak nie taka prosta sprawa, jakby mogło się wydawać. Trzeba przecież przemyśleć wiele rzeczy oraz dokonać odpowiedniego wyboru miejsca i czasu naszego wypadu. Na co więc, chcąc wyjechać z maluchami, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

1. Wybór idealnego hotelu

Umiejętność wybrania dobrego hotelu jest bardzo cenna w przypadku wyjazdów z dziećmi. Nie każdy obiekt nadaje się do tego, by odwiedzić go z naszymi pociechami. Miejsce, które powinniśmy wybrać, musi być przede wszystkim dobrze zlokalizowane – najlepiej w Centrum lub w pobliżu plaży czy innych miejsc atrakcyjnych turystycznie. O ile samemu moglibyśmy podróżować kilka kilometrów po nieznanym mieście, o tyle z dziećmi może to być utrudnione. Warto więc zadbać o to, by wszystkie niezbędne do wypoczynku punkty były stosunkowo blisko hotelu. Podczas rezerwacji należy również zapytać o możliwość wynajęcia pokoju z uwzględnionymi miejscami dla dzieci lub po prostu – o możliwość tak zwanej „dostawki” łóżka. Znacznym udogodnieniem byłaby także restauracja działająca w hotelu, która posiadałaby w swoim menu dział posiłków dla dzieci.

2. Termin, który nas nie zawiedzie

Ustalając termin wakacji z dziećmi, należy wziąć pod uwagę różne sposobności. Nie chcemy przecież, by podczas wczasów życie uprzykrzała nam paskudna pogoda, uniemożliwiająca zabawę na plaży, czy tymczasowe zamknięcie znanych w okolicy miejsc rozrywki dla dzieci. Zanim zaczniemy rezerwować terminy w hotelu i planować urlop – zróbmy porządny research i dowiedzmy się o planowanych remontach punktów atrakcji oraz zapoznajmy się z długoterminową pogodą.

Dodatkowo warto również podejrzeć kalendarz imprez organizowanych w tym czasie w Trójmieście. Można dzięki temu natrafić na naprawdę ciekawe wydarzenia, które zainteresują zarówno nas, jak i nasze pociechy. Szczególnym zainteresowaniem od lat cieszą się jarmarki organizowane na Starym Mieście.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie