Wakacje w Turcji - ważne wskazówki dla turystów

Marek Szydełko
30.10.2017

Turcja - piękny i wyjątkowy kraj, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i dużej liczby atrakcji. To właśnie tutaj możemy zetknąć się z całkowicie odmienną nam kulturą, obyczajowością, to tu możemy wypocząć na plaży, ale też zwiedzać ciekawe miejsca związane ze starożytną historią. Właśnie przez wzgląd na odmienny klimat i kulturę warto się do wyjazdu do Turcji odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać i na co zwracać uwagę?

Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach

Ważna jest między innymi zmiana czasu. W Turcji obowiązuje czas wschodnioeuropejski - oznacza  to przesunięcie czasu o godzinę do przodu,  Zanim wyjedziemy do Turcji musimy posiadać wizę, bez tego nie dostaniemy się do tego kraju i nie będziemy mogli przebywać na jego terenie. Walutę turecką warto wymieniać już po przyjeździe na miejsce - możemy wtedy liczyć na bardziej korzystny kurs niż u nas w Polsce.

Ważną kwestią jest oczywiście religia. Większość osób mieszkających w Turcji wyznaje Islam - z tego też powodu należy zachować odpowiedni szacunek i respekt do tamtejszego wyznania. Dotyczy to przede wszystkim czasu spędzonego w ważnych dla mieszkańców Turcji miejscach kultu.

Zachowaj ostrożność podczas pobytu!

Warto zachować ostrożność podczas samego pobytu - to odmienny klimatycznie kraj. Przede wszystkim warto ostrożnie i z rozwagą podchodzić do dań, które próbujemy. Powinniśmy jeść lekko i unikać jedzenia o późnych porach.  Nie jest wskazane podczas pobytu w Turcji picie wody z kranu.

Chcesz spędzić wyjątkowe wakacje last minute w Turcji? Jeśli będziesz pamiętał o tych kilku istotnych aspektach wyjazd będzie naprawdę wyjątkowy i udany. Zapoznaj się

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie