Parkingi przy lotnisku - na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy?

Marek Szydełko
29.12.2017

Dojazd własnym samochodem na lotnisko i możliwość szybkiego powrotu do domu własnym środkiem transportu to zdecydowanie najbardziej wygodne rozwiązanie dojazdu na lotnisko. Jak wybrać parking, który będzie dobry i tani?

Parking przy lotnisku - bezpieczeństwo najważniejsze

Wielu klientów za najważniejszą cechę parkingu uważa jego odległość od lotniska. Tymczasem tak naprawdę jest to cecha marginalna. Żaden z prywatnych parkingów nie znajduje się na tyle blisko lotniska, by wygodnie szło się z niego z bagażem i dlatego praktycznie każdy oferuje transfer w cenie parkingu. To zaś, czy transfer będzie trwał 1 czy 3 minuty nie ma już aż tak wielkiego znaczenia (a takie w praktyce są różnice w odległościach).

Dlatego wybierając parking przy lotnisku, najważniejszym aspektem powinno być bezpieczeństwo pojazdu. Czy parking posiada ubezpieczenie? Czy jest ogrodzony i monitorowany? Te cechy warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Usługi dodatkowe na parkingach przylotniskowych

Rosnąca konkurencja w zakresie parkingów sprawia, że ich właściciele wprowadzają szereg dodatkowych udogodnień dla podróżnych. Dość popularnym ułatwieniem jest darmowe Wi-Fi (coraz rzadziej już potrzebne ze względu na powszechną dostępność 4G) oraz toaleta. Na bardziej rozwiniętych parkingach znajdziemy też wagę umożliwiającą ostateczne zważenie bagażu przed podróżą (ostatni moment, kiedy możemy podjąć decyzję o pozostawieniu części ekwipunku w samochodzie). Najlepsze parkingi mają stanowiska do zabezpieczania i foliowania bagażu.

Ważna jest też kwestia tego, jak parking pomaga kierowcy w sytuacji, w której pojazd pozostawiony na dłuższy termin, odmawia posłuszeństwa. Kable rozruchowe i kompresor powinny być na wyposażeniu każdego parkingu (choć mają go jedynie niektóre).

Tani parking przy lotnisku - cena a lokalizacja

Ceny parkingów przy lotniskach różnią się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami zarówno jakością usługi jak i ceną. Wiele zależy od istniejącej konkurencji. Zarówno tej oficjalnej jak i prywatnej. Najszerszy wybór prywatnych parkingów mają największe lotniska w Polsce - Warszawa, Kraków. Przykładowo tani parking w Balicach to wydatek rzędu 30 zł za 5 dni, parking przy Okęciu - 40 zł. Obok Wrocławskiego lotniska, przy którym znajduje się mniej parkingów, ten sam okres to już wydatek minimum 50 zł.

Warto sprawdzać też promocje i sezonowe obniżki oraz rezerwować parking z wyprzedzeniem.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie