Dlaczego warto wybrać się na wakacje w Krynicy Morskiej?

Marek Szydełko
06.07.2023

Krynica Morska jest położona pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Ta urokliwa miejscowość znajduje się na północy kraju, w województwie pomorskim. Na uwagę zasługuje fakt, że Krynicę zamieszkuje stosunkowo niewielka liczba mieszkańców, tzn. nieco ponad 1300 osób. Taki stan rzeczy kontrastuje z rozmachem turystycznym, ponieważ Krynica przyciąga co roku nawet 300 tysięcy gości z całego kraju. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ Krynica Morska jest malowniczym miejscem, które oferuje odwiedzającym wiele podczas sezonu letniego.

Historia Krynicy Morskiej – co warto wiedzieć na ten temat?

Historia Krynicy Morskiej ma już kilkaset lat, o czym dobrze przypominają zabytkowe budynki. Dla miłośników historii – także tej smutnej, kontrastującej ze spokojnym i przyjemnym charakterem nadmorskich lokacji – niezwykle ciekawym doświadczeniem może być wizyta w sąsiednim Sztutowie (powód jest prosty: obóz koncentracyjny Stutthof). Mierzeja Wiślana, na której znajduje się Krynica Morska, jest obszarem pełnym sosnowo-bukowych lasów. Taki stan rzeczy sprawia, że jest to wręcz idealne miejsce dla miłośników natury, którzy pragną wypocząć pośród dzikiej przyrody i zobaczyć unikalne, nieznane w innych częściach kraju gatunki roślin i zwierząt.

Krynica Morska to doskonały wybór na letni wypoczynek nad morzem. Piaszczysta plaża jest czysta i przestronna, a otaczająca ją Zatoka Gdańska stanowi wręcz idealne miejsce dla żeglarzy czy miłośników windsurfingu. Wydaje się, że jedną z największych (i to dosłownie), najbardziej charakterystycznych atrakcji w Krynicy Morskiej jest działająca już od 1951 r. latarnia morska. Również port w Krynicy Morskiej jest miejscem, które warto odwiedzić.

Ten położony tuż przy lunaparku obiekt port jest miejscem cumowania statków, jachtów oraz żaglówek. To właśnie z krynickiego portu wyruszają statki, zabierając pasażerów na rejs po Zalewie Wiślanym czy do Fromborka. Interesującym punktem w tej okolicy jest Wielbłądzi Garb (znany również pod nazwą Wielbłądzi Grzbiet/Wielka Garbnica). Można z niego podziwiać Zatokę Gdańską czy Zalew Wiślany, czyli malownicze miejsca będące wizytówką nadmorskiego regionu.

Krynica Morska

Jak widać, Krynica Morska to miejscowość, która oferuje nam niezwykle liczne możliwości wypoczynku. Aby jednak wypoczynek odbywał się w komfortowych warunkach, trzeba mieć odpowiednie zaplecze w postaci miejsc noclegowych. Jednym z takich obiektów jest Port 21, tutaj znajdziesz hotele w Krynicy Morskiej.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie