Wybrzeże Morza Bałtyckiego jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc w sezonie turystycznym. Jadąc na wakacje nad morze niektórzy nastawiają się na odpoczynek na plaży i kąpiele, a inni na aktywne spędzanie czasu i zwiedzanie. Ta druga część osób zastanawia się często, co robić nad morzem, by odwiedzić jak najwięcej atrakcji i nie zmarnować ani jednego dnia urlopu. W tym wpisie przedstawiamy kilka podpowiedzi!
Morze Bałtyckie to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji i dobrej zabawy. Bez względu na to, jaka jest pogoda, nad polskim morzem zawsze można znaleźć coś ciekawego do zrobienia. Zarówno w północnej, jak i zachodniej części wybrzeża znajdują się nie tylko piękne plaże, ale także wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić.
Wybierając się w do Łeby lub innej znajdującej się w tym rejonie miejscowości, nie można nie odwiedzić Słowińskiego Parku Narodowego. Jest to niezwykle piękne miejsce, w którym zobaczyć można m.in. ruchome wydmy. Będąc w Słowińskim Parku Narodowym warto pójść także nad Jezioro Sarbsko, zobaczyć Latarnie Morskie: Stilo i Czołpino oraz Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach. W Łebie znajduje się natomiast bardzo interesujące Muzeum Bursztynu, a także atrakcje idealne dla najmłodszych – Park Dinozaurów i Funlandia, czyli Dmuchany Park Rozrywki. W pobliżu Łeby, w miejscowości Sarbsk znajduje się warte zobaczenia Fokarium-Oceanarium Sea Park Sarbsk – pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce.
Spędzając wczasy w północno-zachodnią część Polski bez wątpienia warto odwiedzić takie miasta, jak Świnoujście i Międzyzdroje.
W Międzyzdrojach i okolicach z pewnością trzeba w czasie słonecznej pogody zobaczyć Woliński Park Narodowy, Aleję Gwiazd, Bałtycki Park Miniatur i Kawczą Górę. W deszczowe dni natomiast warto zwiedzić Muzeum Minerałów i Muszli, Muzeum Figur Woskowych i Oceanarium.
W Świnoujściu i okolicach również jest zwiedzać niezależnie od pogody. Gdy pada deszcz można odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Podziemne Miasto na Wyspie Wolin i najwyższą latarnię morską nad Bałtykiem. Jeśli pogoda dopisuje nie można nie zobaczyć słynnej fortyfikacji, promenady, portu czy Parku Zdrojowego, a przede wszystkim pięknej plaży i usytuowanej na końcu Falochronu Zachodniego stawy „Młyny”.
W obu miastach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Dostępne jest m.in. wesołe miasteczko, aquapark, park linowy czy place i centra kreatywnej zabawy.
W Trójmieście wczasowicze z pewnością nie będą się nudzić. W Gdańsku można na przykład przejechać się tramwajem wodnym, zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Muzeum Solidarności i Bazylikę Mariacką, przespacerować się po ZOO lub tarasem widokowym Olivia Star, a także wyszaleć się w parku trampolin Jump City bądź parku rozrywki Loopy’s World.
W Gdyni także nie brakuje rozrywek i ciekawych atrakcji turystycznych. Jeśli pogoda dopisuje to zdecydowanie warto się wybrać do Leśnego Ogrodu Botanicznego, na świetny punkt widokowy Kamienna Góra czy statek Dar Pomorza. W czasie niepogody nie można zapomnieć o odwiedzeniu akwarium gdyńskiego, gdzie można zobaczyć wiele interesujących gatunków morskich zwierząt. W Gdyni znajdują się także ciekawe muzea, jak np. Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Emigracji.
Sopot słynie z najpiękniejszego molo, zatem koniecznie trzeba się wybrać na tę jadną z głównych atrakcji. Będąc w tym mieście warto zajrzeć do średniowiecznego Grodziska, Krzywego Domku i Domu Zdrojowego, gdzie można napić się wód solankowych o leczniczych właściwościach. Nie można także ominąć ulicy Bohaterów Monte Cassino, latarni morskiej i Muzeum Sopotu.
Podsumowując, nad Morzem Bałtyckim znajdziemy wiele atrakcji dla całej rodziny. W ciepłych, słonecznych dniach można korzystać z plaży i zabaw w wodzie, a w niepogodę warto skorzystać z bogatej oferty muzeów, aquaparków i innych miejsc, które oferują ciekawą rozrywkę.
Artykuł partnera