Domek campingowy – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Marek Szydełko
06.06.2022

Domki campingowe to coraz popularniejsza alternatywa dla hotelu. Zwłaszcza te, które są zlokalizowana na luksusowych campingach, z basenami, placami zabaw, pełnym zapleczem gastronomicznym. Cena domku dla 5-6 osób potrafi być naprawdę atrakcyjna, dlatego przybywa osób, które decydują się spędzić wakacje z rodziną właśnie w takiej formie. Wcześniej dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając domek campingowy.

Wyposażenie

Koniecznie sprawdź, co znajduje się na wyposażeniu danego domku – wiele zależy tutaj od operatora oraz standardu (i tym samym ceny). W jednych domkach znajdziemy nawet zmywarkę, podczas gdy w innych nie ma choćby pościeli. Dlatego dokładnie czytaj opisy ofert.

Liczba łazienek

Idealnie byłoby wynająć domek z dwiema łazienkami, szczególnie wybierając się na wakacje z dziećmi. Na ograniczonej powierzchni domku w pewnym momencie może się pojawić ogromna potrzeba intymności, dlatego osobna łazienka będzie tutaj nieoceniona.

Wiek domku

Na pewno warto zapytać o to operatora i nie wynajmować domku starszego niż 10 lat – będzie już mocno zużyty. Dobrzy operatorzy starają się wymieniać domki maksymalnie co 10 lat.

Zacienienie

To postawa! Nie wynajmuj domku campingowego, który stoi w pełnym słońcu, ponieważ szybko pożałujesz tej decyzji. Pamiętaj, że domki są wykonane z tworzywa sztucznego i słabo zaizolowane, dlatego w środku momentalnie robi się gorąco (a wieczorem chłodno). Zacienienie jest zatem bezcenne.

Klimatyzacja

Pomimo zacienienia warto poszukać domku campingowego wyposażonego w klimatyzację. Przyda się nie tylko w okresie upalnej pogody, ale też nad ranem do dogrzania pomieszczeń.

Lokalizacja na campingu

Przed wynajęciem domku koniecznie znajdź go na mapie campingu – jest to szczególnie ważne w przypadku rozległego campingu, na przykład w Chorwacji czy we Włoszech. Jeśli domek znajduje się np. 800 metrów od głównych atrakcji, to uwierz, że codzienne pokonywanie takiego dystansu z dziećmi i tobołami będzie bardzo męczące. Lepiej więc szukaj domku w centralnej części campingu – blisko atrakcji, ale z dala od nadmiernych hałasów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.